Policie: Devítiletá dívka nalezená v Troji zemřela násilnou smrtí

17. března 2011 v 11:52 | Levenka/webmaster |  **Nezařazeno**
Soudní pitva ostatků devítileté dívky, které byly ve středu nalezeny v pražské Troji, potvrdila násilnou smrt. Policie s ohledem na náhubkový zákon přestala uvádět totožnost oběti.
Auto pohřební služby na místě nálezu těla

Dnes 10:10 - Praha
(Aktualizováno: 10:25 )
Kriminalisté tak případ vyšetřují jako vraždu. "Ještě v průběhu večera a noci probíhala soudní pitva, jejíž prvotní výsledky má již policie k dispozici. Z nich vyplývá, že dívka zemřela násilnou smrtí," řekla mluvčí pražské policie Andrea Zoulová.
V průběhu středeční pátrací akce v Tróji policisté objevili ostatky lidského těla. "Policisté Speciální pořádkové jednotky narazili na nesrovnalost v terénu a rozhodli se místo prozkoumat. Při bližším ohledání vyšlo najevo, že půda ukrývá ostatky lidského těla," řekla ve čtvrtek Zoulová.
Místo, kde policisté nalezli tělo
Místo, kde policisté nalezli tělo
FOTO: Mediafax
Vzhledem k dané lokalitě existovala velmi vysoká pravděpodobnost, že se může jednat o ostatky devítileté dívky, pohřešované od října loňského roku. Tělo bylo převezeno k soudní pitvě. Při prvním ohledání soudním lékařem bylo s téměř stoprocentní jistotou zřejmé, že se jedná skutečně o ostatky pohřešované dívky.
Pracovníci Kriminalistického ústavu Praha začali ihned s expertízami zajištěných stop. "Jejich výsledek budou mít kriminalisté k dispozici co nejdříve," doplnila Zoulová.
Situační mapa oblasti
Situační mapa oblasti
FOTO: Právo
"V průběhu středy policie zadržela 41letého muže z Mostecka, a to v souvislosti s další majetkovou trestnou činností. Tento muž je trestně stíhán od loňského roku pro trestné činy zbavení osobní svobody a krádeže vloupáním do obytných objektů v Praze 8 a ve Středočeském kraji," doplnila Zoulová k zatím jedinému obviněnému v případu.
Po identifikaci nalezených ostatků je tento muž, který je jediným obviněným v souvislosti s tímto případem, vyslýchán od středečního večera. Očekává se, že bude obviněn z trestného činu vraždy.
Podle serveru Aktuálně.cz je muž nadprůměrně inteligentní, má však jen základní vzdělání. Vyniká dobrou fyzickou kondicí, jeho osobnost ale nese psychopatické rysy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama