Tajemství noutonického hřbitova..

19. dubna 2010 v 16:30 | Levenka/webmaster |  **Záhady a tajemno**
Na základě zde zvěřejněného příběhu (Strašidelný hřbitov) o strašidelném hřbitově v Noutonicích nedaleko Okoře jsem se rozhodl tuto lokalitu prozkoumat a udělat si svůj názor na onen hřbitov..

    Spolu se svými dvěma kolegy jsme v sobotu, 29. července 2006 vyrazili cca ve 20:00 z Prahy, abychom se, o zhruba hodinu později, objevili před bránou skutečně strašidelného hřbitova..

    Jeden z členů naší výpravy studuje vysokou školu fyzikálního zaměření, a celou cestu nám vysvětloval, že z fyzikálního hlediska je nemožné, aby duchové existovali! Nakonec právě on byl tím, kdo postřehl nejvíce "zvláštních" skutečností a jevil největší známky strachu :) Vraťme se ale zpět do Noutonic..    Už sama vesnice se jeví jako "opuštěné město duchů", možná také proto, že funguje jako jakési průmyslové centrum :) Jediné živé duše, které jsme zde potkali, byla parta místních puberťáků ve zdejším hostinci..

    Samotný hřbitov působil dosti tajemně; rozbité hroby, sochy dvou mužů u jednoho z hrobů, jeho vlastní poloha..celkově se zdál být neudržovaný, opuštěný.. Po příjezdu jsme stihli pořídit ještě několik fotografií, než se setmělo. Během noci, vybavení velmi kvalitními fotoaparáty, jejichž cena se rovná ceně slušné felicie, jsme dále pořizovali co možná nejvíce fotografií pro pozdější zkoumání..

    Na fotografiích není nic zvláštního, až na několik podivných světelných odrazů, které však lze vysvětlit i racionálně :) Jediné, co mě poněkud zarazilo, byl stín na jednom z hrobů, který se velmi reálně podobá kresbě pany Marie! Boužel této skutečnosti jsem si všiml až další den na počítači, tedy než fotografii zvěřejním, chci hrob ještě jednou vidět za světla..

    V proběhu noci jsme si odskočili do okořské hospůdky, kde jsme se hostinského ptali, zdali neví něco o tomto hřbitově - nikdy v něm nebyl, a nic zvláštního o něm neslyšel - prý se máme raději porozhlédnout po Okoři :)

    Silný vítr, o němž hovořil výše zmíněný článek, se bohužel této noci nezvedl - ba naopak, síla větru za stěnami hřbitova byla menší, než mimo něj (způsobeno clonou ze stromů). Teplota vzduchu se taky nijak nevychýlila od normálu, žádné stíny mezi hroby jsme nespatřili, alarm na autě se nespustil :)

    Nicméně, velmi mě znepokojil fakt, že můj fotoaparát "odmítal" pořídit snímky některých z hrobů - za stejného nastavení, a i v mnohem horí viditelnosti, na stejnou vzdálenost, ostatní hroby bez problému fotil jak jsem mačkal spoušť!! Stejně tak bylo skutečně problematické vyfotografovat zazděný vchod do místní kapličky.. Ovšem, fotografie přesto nevykazovaly žádné anomálie.

    Další věc, co nás vyděsila, byly jasně slyšitelné kroky ze hřbitova když jsme byli mimo něj. Kouřili jsme na konci hřbitova u místní studny, vzdáleni cca 10m od stěny hřbitova, odkud se nesly tyto kroky. Po podrobném ohledání místa s baterkou jsme však nikoho neviděli, a dále již kroky slyšet nebyly..

    Jen několik desítek metrů od vchodu do hřbitova stojí oplocený pozemek s nějakou stavbou, kde byli pravděpodobně uvázáni psi, bez majitele! Na tom není nic tak neobvyklého, avšak mě skutečně zarazilo, jak se psi projevovali - jednu chvíli zběsilé vrčení, za několik okamžiků kňučeli jako by šli na smrt..

    Na hřbitově byla patrná jakási mlha, možná oblak kouře, který za stěnami hřbitova již nebyl pozorovatelný. Oč se jednalo, nedokážu vysvětlit..

    Na hřbitově byly jasně slyšitelné podivné zvuky, kterých bylo skutečně požehnaně. Byly to hlasy, které nemohl nikdo vydávat, bylo to troubení auta jakoby od vchodu, kde ovšem žádné auto nestálo, krom toho našeho, zamčeného. I zde by se ale našla racionální vysvětlení..

    Krom podivně uřízlého stromu s dutým pařezem jsme zde však nic dalšího nenašli, a tak jsme nečekali ani na svítání, a několik hodin po půlnoci jsme toto místo opustili..

    Musím se přiznat, že jsem od svojí první výpravy očekával víc, ač jsem si vědom minimální úspěšnosti ostatních lovců :) Celkově ve mě hřbitov zanechal takový dojem, že je skutečně něčím zvláštní, zajímavý,..tajemný! Částečně to ale mohlo být dáno i mým vlastním podvědomím, věděním, že by se zde mohlo odehrát něco nadpřirozeného. Tedy, žádný důkaz existence duchů vám bohužel nepřináším..mohu jen říci, že nelituji takto strávené noci, a bude-li to možné, jistě se tam brzy vypravím znovu..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Moňásek Moňásek | 20. dubna 2010 v 11:13 | Reagovat

To je velmi zajímaví článek! ;-)

2 Levenka Levenka | 20. dubna 2010 v 12:56 | Reagovat

Ahojky Moňásku,je to velmi zajimaví článek právě mě moc zaujal když jsem ho četla,tak jsem si říkala že by vás moc zajimat.Libí se mi,že tam nikdo nic nepřibarvuje a píše podle pravdy.Dostala jsem takovej bláznivej nápad co se tam jet ve čtyřech někdy podívat?Podívat se tam a jet i na Okoř?Není to zas tak daleko co ty na to?

3 Moňásek Moňásek | 20. dubna 2010 v 13:30 | Reagovat

No v noci tam opravdu nejedu,navíc co s dětmi?Tolik se nás do auta nevejde,ale nápad je to skvělí....ale asi bych neměla říkat Pájovi kam jedeme :-D  tak se ještě domluvíme jů.....jinak je fakt dobrý,že to není nijak přibarvený....!:-)

4 Ľudmila Gregušová Ľudmila Gregušová | Web | 20. dubna 2010 v 17:07 | Reagovat

juj, strašidelné, ja by som sa tam teda pozrieť nešla, veď by som strachom umrela

5 Levenka Levenka | 20. dubna 2010 v 18:06 | Reagovat

[3]: Jela bych tam moni bez holek jenom my čtyři bylo by to lepší udělat si takovej celodenní výlet.Přeci nepujdem s holkama na hřbitov......Pája snad není posera ne????

6 Levenka Levenka | 20. dubna 2010 v 18:07 | Reagovat

[4]: je to strašidelný ale i zajímaví...no ale v noci by mě tam asi taky nedostali

7 color-blog-graphics color-blog-graphics | Web | 23. dubna 2010 v 16:37 | Reagovat

ahoj jukni se na můj NEW blog plosim sry za reklamu ale ber to jako pozvánku

P.S.: Hezu blogísek

8 corly corly | 23. dubna 2010 v 21:24 | Reagovat

[:tired:]  [:tired:]  [:tired:]  :-!  [:tired:] Cuchty,to není sranda,tam se určitě něco děje a obzvlášť v noci... [:tired:]
Ale kdybych byla blíž,stejně bych do toho s váma šla,hned! ;-)

9 levenka levenka | 25. dubna 2010 v 19:10 | Reagovat

[8]: No my by jsme si poradili snat v tolika lidech cuchto ale v noci to tam musí bejt zajímaví

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama