Červen 2008

Naše vesnička

30. června 2008 v 18:40 | Levenka/webmáster
Dnes jsem se šla projít a říkala jsem si,že bych mohla udělat pár foteček,jak to u nás vypadá.Máme moc krásnou vesničku.
Tak tady něco o naší vesničce střediskové:
Rozloha obce: 725 ha
Počet trvalých obyvatel k roku 1999: 150
Počet rekreantů k roku 1999: 198
Počet stavení k roku 1999: 138 (z toho 72 určených k rekreaci)
Průměrná nadmořská výška: 227 m n. m.
A tohle jsou naše luka moc hezký
a tohle jsou moje princezny a jejich kamarádky v bazénu
jsou to moc roztomilé treperendy hlavně když to roztočí:O))))

Psí láska

28. června 2008 v 20:59 | Levenka/webmáster
Síla psí věrné lásky?
Tušil pes autonehodu?
Náš patnáctiletý kokršpaněl Bertík je miláček celé rodiny. Výčet důvodů, proč ho máme všichni rádi, by zabral opravdu spoustu času. Je nejen oddaný, ale také velice milý. Nikdy se nestalo, že by na kohokoli z nás zaútočil nebo třeba jen zavrčel, prestože to někteří kokršpanělé občas dělají. Jsou to přece paličáci. Od minulého léta si však nemyslím, že Bertíkovi vděčíme ,,jen" ¨za radost a lásku, kterou nám celý svůj psí život projevuje. Jsem přesvědčená, že nám všem zachránil život. Byl pátek k večeru, těšili jsme se po namáhavém pracovním týdnu jako obvykle na chatu. Musím ještě podotknout, že Bertík je velký cestovatel. Stačí říct ,,autíčko" a už je k neudržení. Snaží se nesednout do otevřených dvířek všech automobilů, které potkáme na procházce. Tak moc jízdu miluje. Už jsme byli sbalení, tašky stály v předsíni. Okamžik, kdy se Bertík obvykle rve ze dveří, abychom ho náhodou nezapomněli doma. Jenže teď po něm nebylo ani vidu, ani slechu. Nakonec jsme ho našli pod peřiňákem. Klepal se hrůzou, odmítal vylézt. Když jsme ho vytáhli ( ležel jako kláda a nechtěl spolupracovat ), vůbec se nám nepodařilo ho ukonejšit. Celí znepokojení jsme se rozhodli vzít ho k veterináři. Dost dlouho jsme čekali, než jsme přišli na řadu. Pan doktor na Bertíkovi nashledal absolutně nic. Když jsme šli domů, poskakoval náš Bert jako vyměněný noční tmou. Odjezd jsme odložili na druhý den ráno. V sobotu pes ochotně nastoupil, uvelebil se a spokojeně usnul. Až na místě jsme se dozvěděli od sousedů, že se na silničce, kudy obvykle jezdíme, udála velmi tragická nehoda. Kamion smetl osobní vůz, tři lidé umřeli. Mohli jsme to být my, přibližně tou dobou bychom tam také projížděli, kdybychom ovšem zrovna neřešili Berta v ordinaci zvěrolékaře. Náhoda? Nevím, co si o tom mám myslet.
Laskavý jezevčík
Někde jsem si přečetla, že hlavně jezevčíci a knírači dokážou odhalit rakovinu kůže čichem. Bohužel touto nemocí byla postižena i moje milovaná maminka. Léčení nepostupovalo příliš dobře. V posledních týdnech svého života byla velmi unavená, léčba ji vyčerpávala. Všimla jsem si, že opravdu od srdce se směje pouze ve třech případech: když jí moje mladší sestra vyprávěla, jak se celý den měla ( protože ona umí opravdu vesele švitořit ), když byla s mými dvěma maličkými syny a když se k ní snažil přitulit můj rošťácký trpasličí drsnosrstý jezevčík Filip. Jen jsem trnula, aby zvířátko nedalo časem najevo odpor, protože mi bylo jasné, že musí nemoc vnímat. Musím říct, že Filip se velmi snažil. Zapomněl se jen jedinkrát, když maminka nečekaně v noci vstoupila do našeho pokoje. Zuřivě se rozštěkal a snažil se ji zahnat ode mě a od dětí. Maminka se tvářila jakobi nic, ale vím, že ji to strašně mrzelo. Vzala jsem tu noc Filípka k sobě pod peřinu. Dlouho jsem mu vysvětlovala ( zní to dost bláhově ), jak ho má maminka ráda a že se jí nemusí bát. Nevím, jak dalece zabralo moje domlouvání a co zmohly instinkty ( protože máma Filípka milovala od štěňátka a on ji ), ale od toho dne nikdy nic neprovedl, protože nemoc nabírala vrcholu. Do posledního dne, než maminku vzali do nemocnice, lehával celé hodiny u ní na gauči, hlavičku opřenou o její koleno. Díky jeho psí lásce to snad měla maminka o kousíček snažší.

Prázdniny:O))

26. června 2008 v 21:23 | Levenka/webmaster
Tak zejtra už mají děti visvěčenídoufám,že rodiče budou rozumní(i když nebude vše podle jejich představ)a všechno dobře dopadne a všichni to ve zdraví přežijouMám doma druhačku,tak sama moc DOBŘE VÍM CO TO OBNÁŠÍ.Navíc mě moc mrzí,že má zejtra vízo a já jsem v práci a nemúžu bejt s ní!!!!!!!!!Takže přeju všem rodičúm pevný nervy a dětičkám moc krásný prázdniny,prožijte je na plný pecky a hlavně bacha na úrazy ať se vám nic nestane.KRÁSNÉ PRÁZDNINKY!!!!!!:o)))

Miluji tě♥

25. června 2008 v 20:29 | Levenka/webmaster
Miluju Tě,
jen Ty jsi láska má,
tak něžná,vzrušující,
jediná.
Miluju Tě stále víc,
každý den toužím stokrát to říct,
že jen s Tebou lásku prožívám
a s Tvým jménem na rtech
stávám i usínám.
Miluji Tě,
tak nenechávej mne už samotnou,
přijď a do svých dlaní vezmi ruku mou.
Bez Tebe se mé srdce souží,
zašeptám ti do ouška po čem toužím
a jak moc Tě miluju Miluji Tě
Pěkná úvaha♥
Lide přicházejí do našich životů z nějakého DŮVODU, na určité OBDOBÍ anebo
na CELÝ ŽIVOT.
Když je budeme umět rozlišovat, tak budeme vědět, co je třeba pro ně udělat.
DŮVOD
Když je někdo v našem životě z nějakého DŮVODU, tak je to vlastně vyjádření
naší potřeby.
Přišli, aby nám pomohli vyřešit nějaký problém, přišli nám poradit a
podpořit nás po fyzické, emoční anebo duševní stránce. Může se nám zdát,
jako kdyby nám je poslalo samo nebe a ono to fakt udělalo. Jsou tu proto, že
my potřebujeme, aby tu byli. Později, když už se náš problém vyřešil anebo
přišel ten čas nechat zbytek problému na nás samotných, tak tato osoba udělá
anebo poví něco, co ukonči náš vzájemný vztah. Někdy tyto osoby zemřou.
Někdy prostě odejdou.
Co si musíme uvědomit je, že náš problém byl vyřešen, naše potřeba
uspokojena a teda jejich práce v našem životě skončila. Naše modlitba byla
vyslyšena, teď už musíme vstát a jít sami, bez jejich pomoci.
OBDOBÍ
Někteří lidé jsou v našich životech na určité OBDOBÍ ... naše cesta životem
nám je poslala na určité OBDOBÍ ... většinou se navzájem od sebe něco
naučíme, zažijeme něco super, dobře se zasmějeme, naučíme se pomáhat si.
... většinou nás tito lide naučí něco, co jsme nevěděli anebo nás přinutí
vyzkoušet něco, co jsme ještě v životě neudělali. Obvykle zažijeme s těmito
lidmi hodně zábavy, no je to jen na určité OBDOBÍ ...
CELÝ ŽIVOT
Celoživotní vztahy nám dávají Celoživotní lekce. Musíme těmito lekcemi
postupně procházet a budovat jimi tento vztah, aby měl dobré základy.
Důležité je učit se z těchto lekcí, milovat tuto osobu a uvádět do praxe to,
co jsme se naučili ve všech ostatních našich vztazích, ve všech oblastech
našeho života.
Je smutné, že láska je slepá, ale přátelství ne. Přátelství je jasnovidec.
Děkuji za to, že jsi součástí mého života bez ohledu na to, zda jsi tu Z
nějakého Důvodu, pro nějaké OBDOBÍ anebo na CELÝ ŽIVOT

Bajka o mravenci a cikádě

25. června 2008 v 13:51 | Levenka/webmaster
Klasická verze:

Mravenec pracuje celé dlouhé horké léto, postaví si dům a vytvoří zásoby na zimu. Cikáda si říká, jak je mravenec hloupý, takové pěkné počasí a mravenec se jen dře. Směje se, tancuje a užívá si. Pak přijde zima, mravenec se schová do tepla domu a pochutnává si na zásobách, zatímco cikáda se třese zimou a bez jídla brzy umře.

Současná verze:


Mravenec pracuje celé dlouhé horké léto, postaví si dům a vytvoří zásoby na zimu. Cikáda si říká, jak je mravenec hloupý, takové pěkné počasí a mravenec se jen dře. Cikády se smějí, tancují a užívají si. Pak přijde zima, mravenec se schová do tepla domu a pochutnává si na zásobách. Cikády, třesoucí se zimou vyhladovělé, zorganizují tiskovou konferenci, na které se táží, kde vzal mravenec právo na to být v teple a dobře živený, zatímco jiní, méně šťastní, umírají zimou a hladem. Televize uvede vše v přímém přenosu, ukazuje třesoucí se cikády a záběry mravence, jak si v teple útulného domova vychutnává dobroty všeho druhu. Televizní diváci jsou pobouřeni faktem, že v tak bohaté zemi jsou někteří ponechání utrpení jako chudinky cikády, když si jiní žijí v přepychu. Interpelují vládu, aby zvýšila mravenci daně, musí přece odvádět spravedlivý díl. Na základě výzkumu veřejného mínění vyjde zákon o ekonomické spravedlnosti a zároveň antidiskriminační zákon se zpětnou platností. Daně jsou zvýšeny, mravenec dostane pokutu za to, že nezaměstnal cikády a je mu finančním úřadem zabaven dům, protože nemá peníze na zaplacení daní ani pokuty. Mravenec emigruje do Lichtenštejnska. Televize připraví další reportáž, tentokrát o obtloustlých cikádách, kterým nyní docházejí mravencovy zásoby a to přesto, že jaro je ještě daleko. Bývalý mravencův dům, nyní sociální ubytovna pro cikády, chátrá za nezájmu cikád i vlády. Vládě je vytýkána nedostatečná sociální podpora a je vytvořena speciální komise s náklady deset milionů. Mezitím některé cikády zemřou na
předávkování a tisk ještě více podtrhuje nutnost starat se o sociální nerovnost a hlavně o cikády.

Doporučuji tuto bajku volně kopírovat a rozesílat známým a kamarádům, pokud tak neučiníte, celkem nic se asi nestane, akorát cikády nás za chvilku "sežerou" ....

Pro fanoušky €urope♥

24. června 2008 v 19:21 | Levenka/webmaster

Něco pro vás♥

23. června 2008 v 16:08 | Levenka/webmaster
Dnes máme krásnej deník tak at se vám všem daříííí:O))

Koláž pro Moňáska:O))

22. června 2008 v 13:41 | Levenka/webmaster
Ahoj Moňásku zase jsem si trošku hrála s tvejma fotkama,hezky se mi s nima pracuje:O)))

Pěkný

22. června 2008 v 13:23 | Levenka/webmaster
Tak tady mám zase pár zajímavejch obrázkú,tak doufám,že se budou líbit.

Dopisní papíry2

21. června 2008 v 19:45 | Levenka/webmaster
Máme tu další dopisní papír,přidala jsem jeden i trošku drsnější no tak snad se osvěčí:O))